Jak wygląda budowa / wykonanie przyłącza wody w Poznaniu


wlaczenie-przylacze-wody-pvc-1Przyłącze wody do każdej inwestycji można wybudować po pozytywnie uzgodnionej trasie przyłącza w zespole uzgodnień oraz pozytywnie uzgodnionym projekcie przyłącza np. przez Aquanet (dla miasta Poznań).
Po zgłoszeniu zajęcia pasa w gminie, odbiorze decyzji można przystąpić do realizacji samego przyłączenia.

Poniżej prezentujemy przyłącza wody które wykonaliśmy dla naszych klientów w Poznaniu, Komornikach, Puszczykowie i innych miejscowościach zlokalizowanych w całej wielkopolskce

Przyłącze wody – włączenie do sieci wodociągowej w ulicy

Powyżej znajdą Państwo włączenia w sieć wodociągową (czyli w rurę z wodą znajdującą się w ulicy). W Poznaniu najczęściej spotykaną rurą w którą należy się włączyć to rura PVC lub PE. W starszych częściach Poznania występują rury stalowe, żeliwne i azbesto-cementowe.
Włączenie wykonuje się na pełnym wodociągu nawiercając go pod ciśnieniem za pomocą specjalnego narzędzia lub zgrzewając siodło (nakładkę na wodociąg) umożliwiając odgałęzienie w kierunku Państwa inwestycji.

Prowadzenie rury przyłącza wody w terenie gminy / miasta / inwestora:

Prowadząc rurę wodną (nie z Castoramy!!!) o odpowiedniej średnicy, wytrzymałości i grubości ścianki doprowadzamy ją do budynku lub studni wodomierzowej. Rura zawsze musi być oznaczona niebieską folią która oznaczy miejsce prowadzenia i zapobiega (odpowiednio wcześnie ostrzegając) uszkodzeniu rury w przypadku innych prac ziemnych

Montaż zestawu wodomierzowego w budynku

Montowany zestaw wodomierzowy powinien być solidnie wykonany, umożliwiać montaż wodomierza, mieć zawór antyskażeniowy i dwa zawory odcinające. Kształtki które wkręcane są do zaworów powinny być bardzo dobrej jakości!!! Zastosowanie w tym miejscu tanich skręcanych zamienników jest wielkim błędem gdyż jest to newralgiczny punkt podejścia wodomierzowego

Oznaczenie miejsca zasuwy do odcięcia wody do danej posesji:

Każda skrzynka uliczna przyłącza wodociągowego nie tylko w Poznaniu, Czerwonaku, czy Mosinie musi być oznaczona. Skrzynka ta umożliwia zamknięcie wody w przypadku uszkodzenia rury przyłącza, jest awaryjnym wyjściem w przypadku jakiejkolwiek awarii instalacji wewnętrznej kiedy wszystkie inne zabezpieczenia odcinające wodę zawiodą.

Wszystkie informacje i zdjęcia są przedstawione by pokazać jak wykonane jest „od środka” przyłącze wody. Nie należy wykonywać przyłącza samodzielnie gdyż zastosowanie materiałów nieakceptowanych przez spółkę wodną spowoduje jego trwałe odcięcie na koszt inwestora

KAŻDE PRZYŁĄCZE ODBIERANE JEST PRZEZ INSPEKTORA SPÓŁKI WODOCIĄGOWEJ!

Przestrzegamy Państwa przed osobami które budują przyłącze bez dokumentów, bez zezwoleń bo mimo iż zapłacą Państwo takiej osobie to ona NIGDY nie dokona odbioru u inspektora spółki wodociągowej. To Państwo będą mieli wielki problem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, galerią realizacji i skorzystania z naszych usług.
Gwarantujemy iż wszystko zostanie wykonane tak że na działce będzie woda a u Państwa w teczce budowy protokół odbioru i umowa na dostawę wody.

Proszę pamiętać że dokumenty te potrzebne są do odbioru technicznego końcowego budynku w nadzorze budowlanym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.