Przyłącze wody w Poznaniu – jak wypełnić wniosek o podłączenie


Artykuł ten skierowany jest do osób które chciałby wiedzieć jak w prosty, zrozumiały i szybki sposób uzupełnić wszystkie dokumenty dotyczące przyłącza wody w Poznaniu tak aby udać się do Aquanetu RAZ i załatwić wszystko ZA PIERWSZYM RAZEM.

1. Wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia

wniosek-o-wydanie-warunkow-technicznych-pwZakładając że Państwa inwestycja (czyli np. dom)  jest w otoczeniu innych budynków (odbiorców wody) to pierwszą i niezbędną rzeczą o którą muszą Państwo wystąpić to warunki techniczne. Wniosek ten należy złożyć w spółce wodociągowej – Aquanet Poznań na Dolnej Wildzie.
(wniosek w formacie PDF  dostępny tutaj)

Wniosek ten wypełnia się tylko wtedy gdy mają Państwo pewność że w drodze, ulicy, chodniku lub przylegającym pasie zieleni jest czynny wodociąg do którego będzie możliwe przyłączenie.

Jeżeli mają Państwo wątpliwość czy sieć wodociągowa istnieje proszę zaznaczyć w dolnej części „TAK” co spowoduje iż w przypadku braku sieci zostanie wystawiona opinia o możliwości przyłączenia do sieci. Należy pamiętać że obie usługi są płatne zgodnie z cennikiem Aquanet.
Na podstawie warunków technicznych wykonuje się projekt przyłącza wody, uzgadnia go (zgodnie z wydanymi warunkami) i wykonuje (zgodnie z warunkami).

2. Wniosek o wydanie opinii przyłączenia do sieci wodociągowej wniosek-o-wydanie-opinii-pw

W przypadku kiedy Państwa inwestycja powstaje w miejscu oddalonym od drogi (ziemnej czy utwardzonej), gdzie nie ma innych przyłączy do domów, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż nie ma sieci do której można by zaprojektować nowe przyłącze należy wypełnić i złożyć wniosek o wydanie opinii dotyczącej przyłączenia wody.

Wniosek należy wypełnić (wzorując się) na zamieszczonym obok przykładzie. Wydanie opinii jest płatne zgodnie z cennikiem gestora sieci.
(wniosek w formacie PDF  dostępny tutaj)

Opinia jest tylko i wyłącznie informacją o możliwości przyłączenia i zapewnieniem gestora sieci iż istnieje możliwość techniczna podłączenia do sieci wodociągowej. Na podstawie opinii nie można zaprojektować przyłącza wody, uzgodnić go lub wykonać.
Jeżeli planują Państwo zakupić działkę która zlokalizowana jest „w szczerym polu” warto poprosić sprzedającego o taką opinię ponieważ będą w niej zawarte informacje o możliwości lub o braku możliwości przyłączenia do sieci wodociągowej.

3. Montaż osobnego wodomierza na ogród

montaz-wodomierza-na-ogrod-pwW przypadku kiedy posiadają Państwo duży ogród, zużywają znaczne ilości wody do celów gospodarczych gdzie cała woda jest zużywana (nic nie wraca kanalizacją do gestora sieci) to doskonałym rozwiązaniem jest montaż dodatkowego wodomierza na ogród.
(wniosek w formacie PDF  dostępny tutaj)

Wodomierz ten można ująć już w projektowanym nowym przyłączu, można również mieć już przyłącze i korzystać z wody kilka lat i wystąpić o taką zgodę.

Wodomierz na ogród jest plusem gdyż nie płacą Państwo za odprowadzoną wodę do kanalizacji (koszt 1m3 odprowadzonych ścieków to 2-3 krotność ceny za 1m3 wody). O wodomierz na ogród (jego montaż czy demontaż) można wystąpić w dowolnym momencie, a do jego montażu nie jest wymagany projekt.

 

 

4. Co dalej z przyłączem…

Na podstawie otrzymanych warunków technicznych uprawniony projektant wykonuje projekt techniczny przyłącza wody i uzgadnia go w Aquanecie. Na podstawie warunków technicznych można również wykonać przybliżoną wycenę wycenę wykonania ale należy ją zawsze traktować informacyjnie.

Na podstawie uzgodnionego projektu możliwe jest wykonanie rzetelnej wyceny budowy przyłącza oraz możliwe jest przystąpienie (po zgłoszeniu) do jego wykonania.

Więcej informacji na temat projektu i wykonania przyłącza wody w Poznaniu i okolicach znajdą Państwo w tym miejscu!

Wszystkie przedstawione powyżej informacje i dokumenty obrazują stan faktyczny na marzec 2013 roku. Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące: przyłączy wody, sieci lub instalacji wodnych w Poznaniu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.